Doğada nereye gittiğinizi bilmiyorsanız kaybolma riskiniz çok yüksektir. Kaybolursanız ve ne yapmanız gerektiğini de bilmiyorsanız heyecanlı, keyifli kamp aktiviteniz bir anda Amerikan gençlik filmlerindeki dramatik hikayelere dönüşebilir. Bu yüzden pusula kullanmayı ya da yön tayin etmeyi bilmeniz gerekmektedir.

Kamp için gittiğiniz dağlık, ormanlık alanda kaybolmamak için, kaybolduğunuz zaman tekrar medeniyete dönebilmek için, acil durumlarda hayatta kalabilmek için harita ve yön bilgisine sahip olmalısınız. Bu tür bilgileri internet üzerinden öğrenmek yerine pusulaoutdoor.com gibi kampçılık tecrübesine sahip özel kuruluşlardan öğrenip oradaki kamp organizasyonlarına(Yetişkin Kampları, Çocuk Kampları, Piknik Organizasyonları v.b.) katılıp temel bilgilere ve kampçılığa dair tecrübe edinebilirsiniz.

Temel kampçılık ve doğa yürüyüşü eğitimi alın. Bu eğitimin içinde harita ve yön bilgisi de mutlaka yer alacaktır. Eğitim almakla kalmayın, bu bilginizi her fırsatta pekiştirin. Yanınızda harita ve pusula olmadan yola çıkmayın. Güvenli bir şekilde doğa’da kamp yapmak için öğrenmeniz gereken bir çok şey var unutmayın.

There are currently no comments.